کاهش ۵۰ درصدی نرخ حمل کانتینر از هند به آسیا، اروپا و آمریکا

کاهش ۵۰ درصدی نرخ حمل کانتینر از هند به آسیا، اروپا و آمریکا

نرخ قرارداد‌های جابه‌جایی کانتینر از هند به چین، سنگاپور، هنگ کنگ، آمریکا و اروپا در ماه سپتامبر نسبت به ماه اوت ۲۰۲۲ بین ۲۵ تا ۵۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از فدراسیون سازمان‌های صادرات هندوستان (FICO)، نرخ جابه‌جایی کانتینر از هند به کشور‌های آسیایی و اروپایی و آمریکا همچنان رو به کاهش است.

در بیانیه صادر شده از سوی فدراسیون سازمان‌های صادرات هندوستان (FICO) آمده است در مسیر‌های رفت و برگشت به این کشور تجارت کاهش یافته و فدراسیون کاهش شدید ۵۰ درصدی نرخ‌های حمل‌و‌نقل کانتینر در مسیر‌های رفت و برگشت به کشور‌های آمریکا، اروپا و آسیا را تأیید کرده است.

در این ارتباط کاهش تقاضا و پایین آمدن قدرت خرید و همچنین بالا بودن موجودی انبار‌ها از جمله علت کاهش نرخ‌های کانتینری در این مسیر‌ها مطرح شده است.

در ادامه این گزارش آمده است میانگین نرخ‌های قراردادی که توسط شرکت‌های حمل‌و‌نقل کانتینری از هند به شانگ‌های و تیانجین چین منعقد می‌شود در حال حاضر ۳۵۰ دلار به ازای هر کانتینر ۲۰ فوتی و ۴۵۰ دلار به ازای هر کانتینر ۴۰ فوتی است که این ارقام در ماه اوت به ترتیب ۵۰۵ دلار و ۸۱۰ دلار بود.

از سوی دیگر نرخ حمل‌و‌نقل جعبه کانتینر از هند به سنگاپور به ازای هر کانتینر ۲۰ فوتی از ۵۰۰ دلار به ۲۵۰ دلار و کانتینر ۴۰ فوتی از ۸۰۰ دلار به ۴۰۰ دلار رسیده است.

میانگین محموله‌های کانتینری از هند به هنگ‌کنگ نیز به ازای هر کانتینر ۲۰ فوتی از ۸۱۰ دلار به حدود ۵۰۰ دلار در نوسان است.

نرخ جابه‌جایی کانتینر با قرارداد‌های کوتاه‌مدت از هند به آمریکا نیز در ماه اوت ۷ هزار و ۹۳۷ دلار به ازای هر جعبه کانتینر ۲۰ فوتی و ۱۰ هزار و ۱۵ دلار برای کانتینر‌های ۴۰ فوتی بود که در ماه سپتامبر به ۷ هزار و ۱۳۷ دلار برای جعبه‌های ۲۰ فوتی و ۸ هزار و ۳۵۷ دلار به ازای جعبه‌های ۴۰ فوتی کاهش یافته است.

در پایان این گزارش آمده است نرخ حمل کانتینر از هند به روتردام هلند نیز که در ماه اوت به ازای هر جعبه  یک هزار و ۷۲۵ دلار بود در سپتامبر به  یک هزار و ۵۲۵ دلار و کانتینر ۴۰ فوتی از  یک هزار و ۹۰۰ دلار به  یک هزار و ۷۰۰ دلار کاهش یافت.